Zima na Lofotach 10 niezbędnych rzeczy potrzebnych zimą

Zima na Lofotach. Lista 10 niezbędnych rzeczy potrzebnych zimą.

  1. Kurtka z kapturem – odporna na wiatr i mróz.
  2. Kolce na oponach – na drogach przez kilka miesięcy leży warstwa lodu, warunki są naprawdę trudne. Same zimowe opony to za mało na norweską zimę.
  3. Raki na buty – zimą na Lofotach chodniki są pokryte warstwą lodu i śniegu przez kilka miesięcy. Raki ratują przed ślizganiem się i ewentualnymi upadkami. Ja noszę i bardzo polecam!
  4. Aparat fotograficzny – do robienia zdjęć zorzy polarnej! Jeśli będziesz zimą na Lofotach to koniecznie wypatruj zorzy polarnej! Poza tym są tu piękne góry i morze i wiele innych ciekawostek. Pamiętaj o zasilaniu do swojego aparatu!
  5. Solidne buty za kostkę. Łatwo stracić przyczepność na lofockich drogach. Nawet jeśli nie planujesz chodzić po górach zabierz ze sobą solidne, ciepłe buty. Rozważ też zabranie butów na zmianę, łatwo przemoczyć buty w wysokim śniegu.
  6. Latarka. Wiesz, że w szczytowym momencie noc na Lofotach trwa około 20 godzin? Jest bardzo ciemno. Latarka może być bardzo przydatna. Wiele osób korzysta z latarek czołowych. Pamiętaj o bateriach!
  7. Ubezpieczenie. Warto mieć ze sobą kartę swojego ubezpieczenia. Przy załatwianiu ubezpieczenia pamiętaj, że Norwegia nie należy do Unii Europejskiej!
  8. Termos. Zimą jest zimno, wieje wiatr. Zawsze dobrze napić się czegoś ciepłego 🙂
  9. Ciepłe skarpety. Ciepłe, grube skarpety w dużych ilościach – w mojej walizce są zawsze.
  10. Wędka. W lutym i marcu do wybrzeża Lofotów dopływa skrei. Dorsz wędrowny, z którego słynie Norwegia. Przysmak ceniony na całym świecie. Jeśli interesujesz się wędkarstwem możesz spróbować swoich sił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *