Ryby Norwegia – jakie ryby można złowić w Norwegii?

Ryby Norwegia – jakie ryby można złowić w Norwegii? Kiedy można złowić skrei’a?

W Norwegii jest wiele pięknych miejsc, w których można łowić ryby. W tym miejscu napiszę kilka słów o miejscu nastawionym na turystykę rybną, z przygotowaną infrastrukturą, dla osób spragnionych połowu morskich ryb.

W tym rejonie działa polska firma organizująca wyprawy na ryby, jeśli Twoim problemem są języki obce, to śmiało możesz skorzystać z ich oferty.

Ja nie korzystałam, łowię sobie ryby z brzegu w okolicach miejsca zamieszkania 😀

Łowisko w Risvær znajduje się we wschodniej części Lofotów, w gminie (kommunie) Vågan.

Ten mały i uroczy archipelag składa się z 2 głównych wysepek Heimøya i Borterøya, na których znajdują się ośrodki turystyczne oferujące połowy ryb i bazy noclegowe oraz otaczających je małych, skalistych wysepek.

 

Jakie ryby można złowić na Lofotach?

 W zależności od pory roku są to głównie: dorsz (Gadus morhua), halibut /biały i niebieski – oba pyszne!/ (Reinhardtius hippoglossoides), czarniak (Pollachius virens), flądra, rdzawiec (Pollachius pollachius), molwa (Molva molva), zębacz  (Anarhichas lupus), witlinek (Merlangius merlangus), żabnica (Lophius piscatorius), karmazyn Scorpaenidae, brosma (Brosme brosme), plamiak (Melanogrammus aeglefinus), łosoś (Salmo salar), śledź (Clupea harengus), makrela (Scomber scombrus). Ryby Norwegia ma wspaniałe.

 

Dla kogo Risvær jest dobrym miejscem?

Przede wszystkim dla amatorów i osób średniozaawansowanych. Ze względu na bardzo dobre warunki naturalne oraz dostępność doświadczonych przewodników wędkarskich każdy ma szanse na obfity połów. Początkujący wędkarz otrzyma odpowiednie wsparcie, by mógł wrócić do domu z trofeami. Wędkarze bardziej zaawansowani mogą wykazać się swoimi umiejętnościami na wodach Risvær.

 

Jak dojechać do Risvær?

To zależy gdzie jest Twój nocleg. I czy przyjeżdżasz samochodem czy samolotem. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie podróż do Svolvær. Znajduje się tam lotnisko, do którego dolecimy bezpośrednio z Oslo. Znajduje się tam również stacja promowa, do której dopłynąć można z miejscowości Skutvik. 

 

Okazyjne ceny na noclegi w Svolvaer znajdziesz poniżej:


Booking.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *