Lofoty jak dojechać? Czas i cena podróży.

Lofoty jak dojechać?

Lofoty jak dojechać. Na Lofoty z Polski jest spory kawałek. Podam tutaj najlepszą, według mnie, możliwości dotarcia na Lofoty.

Najpopularniejsza i najtańsza podróż na Lofoty to samoloty i prom.

Z Polski do Oslo: samolot (lot trwa 2 godziny). Alternatywna trasa omija Oslo, wtedy przesiadka jest w Kopenhadze, ale to już zależy z jakiego miejsca w Polsce będziecie lecieć 🙂

 Zaczynamy od udania się na największe lotnisko Norwegii. Bezpośrednie loty z Polski do Oslo-Gardermoen (OSL) odbywają się z 4 polskich miast. Z Warszawy, Gdańska, Krakowa i Katowic.

Sprawdź dostępność biletów

Gdy już się odprawicie w Polsce zróbcie zakupy w bezcłówce, koniecznie kupcie sobie coś do picia w zakręcanej butelce. Polecam też zaopatrzyć się w alkohol, bo w Norwegii alkohol jest naprawdę drogi, 1 piwo kosztuje minimum 10zł, wino od 40zł, wódka 0,5 od 80 zł.

W Oslo jest naprawdę duże lotnisko, dużo sklepów, cała masa kawiarni i restauracje. Więcej sklepów premium, większy wybór alkoholi niż np. na Okęciu. Jeśli na kolejny lot czekacie kilka godzin to lepiej weźcie ze sobą coś do jedzenia z Polski, bo ceny są… norweskie. Burger, tortilla to koszt ok 100 NOK czyli ponad 40zł, mała woda 12zł. Na lotnisku w Oslo są wodopoje, z których można sobie nalewać wodę do butelek lub pić bezpośrednio z nich. Spokojnie można też pić po prostu wodę z kranu.

Z Oslo do Bodo: samolot (lot trwa 1,5 godziny)

Bodø to miasteczko liczące 50 000 mieszkańców. Gdy już znajdziemy się na tym niewielkim lotnisku, wychodzimy z niego i kierujemy się na stację promową. Zaraz przy wyjściu z terminala znajduje się wiata przy której zatrzymują się taksówki. Jeśli masz czas i ochotę możesz też iść na piechotę – da się 😉 Jeśli jednak zdecydujesz się na taryfę to koszt taksówki to 150-200 NOK czyli 60-80 zł. Cena zależy od tego w jakim języku powiesz dokąd chcesz jechać. Serio, od turystów biorą po prostu więcej. Jeśli chcesz, żeby było taniej spróbuj powiedzieć po norwesku: 1. Ta meg til fergen. 2. Til ferge stasjonen. 3. Ferge til Moskenes, vær så snill. Taksówkarz zawiezie Cię pod samą stację promową.

Z Bodo do Moskenes: prom (rejs trwa 3 godziny i 15 minut)

Bilet na prom kosztuje 221 NOK, czyli około 95zł. Zakupisz go bezpośrednio wchodząc na prom u obsługi. Można płacić kartą i norweską gotówką. Dostaniesz też listę, aby się na nią wpisać. To dla bezpieczeństwa, tak na wszelki wypadek. 3 godziny z kawałkiem i jesteś na Lofotach. Prom przybija do miejscowości Moskenes. Stamtąd można się udać autobusem, taksówką lub wypożyczonym samochodem do swojego miejsca noclegowego.

Kupując bilety lotnicze z lekkim wyprzedzeniem możemy dotrzeć na Lofoty za około 900 zł. Z dłuższym wyprzedzeniem da się upolować tańsze bilety, czasem robię tę trasę za 400-500 zł 😉 Nigdy nie czekajcie z rezerwacją biletów do ostatniej chwili.

2 thoughts on “Lofoty jak dojechać? Czas i cena podróży.

 • 2 grudnia 2019 at 09:19
  Permalink

  Od tego roku polecisz z Gdańska do Bodø ✊💪👌

  Reply
  • 2 grudnia 2019 at 10:48
   Permalink

   Od zeszłego 😉

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *