Ceny żywności w Norwegii

Jakie są ceny żywności w Norwegii?

W porównaniu z polskimi cenami, ceny jedzenia w Norwegii są dość duże. Ale czy wszystko jest droższe? Czy w Norwegii da się kupić coś taniej, niż w Polsce? Tak, są produkty, które w Norwegii wychodzą korzystniej.

Ceny podstawowych produktów spożywczych w Norwegii.

Sprawdziłam ceny produktów spożywczych, które są najczęściej kupowane. Są to podstawowe produkty jak chleb, jajka, masło i kilka innych.

Ceny zaokrągliłam. W Norwegii również stosują metodę na ceny XX,90. Co ciekawe, tutaj wcale nie ma tak drobnych pieniędzy 😀 W sklepie, przy kasie całkowita suma również jest zaokrąglana. Najmniejszy nominał to moneta o wartości 1 NOK. Na szczęście jeśli z zakupów wynika np. 97,40 -> zaokrąglą do 97.

Chleb w mojej okolicy kosztuje od 14 do 60 NOK czyli od 6 do 26 zł. Jeśli jesteś fanem pieczywa, to nie polecam tego najtańszego. Ja na te najtańsze mówię trociny Dobre chleby to te droższe. 🙁 Jeśli potrzebujesz czegoś w stylu pieczywa, ale nie chcesz przepłacać to rozejrzyj się za Polarbrød – to taki rodzaj pieczywa.

jedzenie w norwegii, pieczywo w norwegii, lompery

Jajka – im większe opakowanie tym taniej wychodzi jedno jajko. Np 18 jajek można kupić za około 50 NOK – czyli około 20 zł. Zakup 6 jajek to zazwyczaj cena od 20 NOK czyli od 9 zł.

Masło, mleko i olej kosztują w okolicach 20 NOK – 9 zł.

Poniżej tabelka z podstawowymi produktami spożywczymi:

ceny zywnosci w norwegii, ile kosztuje jedzenie w norwegii

Jak widać, mięso i wędliny są drogie. Osobom, które wybierają się do Norwegii, a nie mogą żyć bez mięsa zalecam zabranie ze sobą paczkowanych wędlin. Wszystkim pozostałym proponuję odpoczynek od mięsa. W Norwegii dość tanie są produkty z puszek. Tania jest fasola, kukurydza i tuńczyk i makrela w puszce. O! Tuńczyk lepszy i zarazem tańszy od tego dostępnego w Polsce. Puszka dobrego tuńczyka w kawałkach kosztuje 9 NOK czyli ok. 4 zł.

Ceny żywności w Norwegii są dość wysokie, ale z robiąc zakupy z głową da się przeżyć 🙂

Aktualne promocje w sklepach można sprawdzić w aplikacji Mattilbud.

One thought on “Ceny żywności w Norwegii

  • 2 marca 2019 at 21:15
    Permalink

    W sumie to spodziewałem się wyższych cen, ale są jeszcze do przełknięcia.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *